מאמרים

logo

פייסבוק וסריקת תמונות – מוצרים משלימים

בכלכלה ישנו מושג שנקרא מוצרים משלימים ופירושו הוא שכאשר עולה הביקוש למוצר מסוים אזי עולה גם הביקוש למוצר השני שהוא משמש לא כמשלים , הדוגמה האופיינית שכל מרצה בכלכלה נותן למוצרים משלימים היא הדוגמא של עפרון ומחק כלומר כאשר הביקוש לעפרונות עולה מן הסתם שעולה גם הביקוש למחקים.

לא כל המוצרים המשלימים הם קלאסיים וברורים לעין כמו עפרון ומחק , ישנם גם מוצרים אשר הביקוש עליהם עולה גם הביקוש למוצרים נוספים .

גם העלייה בפעילות של אתר אינטרנט יכולה לגרור עלייה בביקוש למוצר או לשירות מסוימים לדוגמה העלייה בכניסות לאתר פייסבוק וריבוי המשתמשים בו הביא לגידול בביקוש למוצרים ולשירותים מסוימים , אחד השירותים שעלה משמעותית מאז כניסת האתר פייסבוק לשוק הוא השירות של סריקת תמונות , באתר פייסבוק ניתן להעלות תמונות לאתר ולפתוח למעשה אלבומים וירטואליים שהם ניתן להציג את התמונות המשפחתיות או את תמונות החברים , לאחר העלנו את התמונות לאתר ניתן לתייג בהם את החברים או את המשפחה ובכך למעשה להציג את התמונות בעבור החבר הוא בן המשפחה אשר נרשם גם לאתר פייסבוק.

רבים מן האנשים גילו למעשה שאת התמונות שנמצאות בארגזי נעליים מתחת למיטה או במקרה הטוב באלבומים במגירות במזנון אך אחד לא רואה ואף אחד לא יכול להגיב אליהם כמו בפייסבוק לכן רבים מן האנשים הללו מעדיפים להפוך את התמונות הללו לקבצים דיגיטאליים על ידי תהליך של סריקת תמונות.

בכך למעשה גדל הביקוש בקרב הציבור לבצע סריקת תמונות במקביל לעלייה והשימוש באתר פייסבוק לכן ניתן לומר שהקשר בין השירות של סריקת תמונות לאתר פייסבוק הוא קשר של מוצרים משלימים.

סריקת תמונות – באיזה קובץ לבחור?

אם כן לאחר שהחלטנו לבצע סריקת תמונות לכל התמונות שהצטברו אצלנו באלבומים , אנחנו צריכים לבחור באילו סוגי קבצים אנו מעוניינים לשמור את התמונות , ישנם קבצי JPG , GIF , TIN , TIF מבולבלים ולא יודעים איזה קובץ לבחור ? גם אנחנו … אם כן ננסה לעשות סדר קצת בבלגן ולהסביר קצת על כל קובץ בנפרד , מכיוון שלכל קובץ יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו. היתרונות והחסרונות של סיומות הקבצים הם פונקציה הנגזרת מהשימוש בקבצים , כלומר כל קובץ מתאים לסוג מסוים של פעולה לעומת קובץ אחר.

במידה ואנחנו רוצים להשתמש בתמונות לקבצים באינטרנט ההמלצה היא על קבצי מסוג JPG , קבצים מסוג זה יעילים לאינטרנט לתמונות מכיוון שהם לא גדולים מידי ועדיין איכות התמונה שלהם גבוהה יחסית.

כאשר אנחנו רוצים להשתמש באיכות הגבוהה ביותר של התמונה כולל כל הצבעים ללא דחיסה באיכות הגבוהה ביותר רצוי להשתמש בקובץ מסוג TIF קובץ מסוג זה מתאים לתמונות מקצועיות או לתמונות שיש צורך להדפיס אותם על פוסטרים גדולים.

במידה ורוצים להשתמש בתמונה על מנת לערוך אותה בתוכנת עיצוב התמונות פוטושופ עדיף להשתמש בסיומת TIF שהיא סיומת הקבצים המומלצת לתוכנת פוטושופ.

סיומת קובץ GIF יעילה במיוחד כאשר משתמשים בתמונה בעלת צבעים רבים , בסיומת זו התמונה משתמשת בדחיסת צבעים גבוהה של 1-8 ביטים .

קובץ TIF איננו מתאים לשימוש באינטרנט ולכן לא כל כך מומלץ לשימוש מכיוון שכיום השימוש שיש לתמונה באינטרנט הוא רחב לדוגמה שימוש בפייסבוק וכדומה ,סיומת זו גם פחות יעילה בשימוש עבור תמונות שיש בהם שימוש גבוה בצבעים .

קובץ מסוג GIF מתאים מאוד לעבודה עבור גרפיקה ושילוב בעריכת וידאו מקצועית , אך צריך לזכור גם שקובץ זה אינו מכיל מידע לגבי איכות ה Dpi של ההדפסה ולכן בלי נתון זה קצת קשה להעריך את איכות התמונה.

היתרון של תמונה כקובץ מחשב

הדבר המרכזי והחשוב שאנו מקבלים מתהליך סריקת תמונות הוא שיש לנו את התמונות החשובות לנו בפורמט דיגיטאלי כקבצי מחשב .

כעת שיש לנו את התמונות שסרקנו במחשב כקבצים אנחנו יכולים להעלות אותם לאינטרנט שיכול לשמש לנו כסוג של אחסון נוסף לתמונות שלנו מעבר להיותם אצלנו במחשב התמונות שלנו יכולות להישמר גם על שרתי האינטרנט.

איך אם כן עושים זאת , דרך אחת היא להעלות את התמונות לדף הפייסבוק שלנו, נכנסים לדף הפייסבוק נכנסים לתמונות , מקימים אלבום תמונות חדש , מעלים את הקבצים של התמונות לאלבום זה ,וכך יש לנו את התמונות שלנו גם בדף הפייסבוק שלנו שלמעשה משמש לנו כגיבוי נוסף לתמונות שלנו ומשמש מהן אלבום תמונות דיגיטאלי ונייד , נניח שאנו רוצים להראות את התמונות שסרקנו לחבר והתמונות לא נמצאות איתנו , כאשר יש לנו את התמונות בפייסבוק אנו פשוט נכנסים לדף הפייסבוק , נכנסים לאלבום התמונות שלנו וצופים משם בתמונות מכל מחשב .

שימוש נוסף שאפשר לעשות בתמונות לאחר שסרקנו אותם והם מאוחסנים במחשב כקבצי מחשב היא היכולת לשפר את התמונות ולעצב אותם בתוכנות כמו פוטושופ , אפשרות זו חשובה במיוחד כאשר התמונות שלנו הם ישנות וקצת משובשות.

כאשר יש לנו את התמונות כקובץ מחשב אנחנו יכולים לשלוח אותם למי שאנחנו רוצים במייל , לדוגמא במידה וסרקנו תמונות של המשפחה שלנו ואנחנו רוצים להראות אותם לקרובי משפחה שהם נמצאים בחו"ל אנחנו פשוט יכולים לשלוח להם את התמונות במייל ותוך דקות הם מקבלים את כל קבצי התמונות ישירות למייל שלהם , במידה ויש מספר גדול של תמונות במספר גדול של קבצים ניתן לשלוח אותם באתר ג'מבו מייל שבעזרתו ניתן לשלוח מספר גדול של קבצים.

שימוש נוסף שניתן לעשות בתמונות לאחר שסקרנו אותם למחשב הוא להכין מהתמונות מצגת , כאשר התמונות נמצאות על המחשב כקבצים ניתן להכין מהם מצגת או על ידי מסירת הקבצים לעורך מקצועי ובמידה ואנחנו מכינים מצגת פשוטה אפשר במחשב הביתי בעזרת תוכנות עריכת הסרטים של מיקרוסופט.

סריקת תמונות – איך זה עובד?

אז איך זה עובד כל העניין שנקרא "סריקת תמונות"?

בתחילה אנחנו מקבלים מכם את התמונות שלכם מתוך אלבומים,ארכיונים ישנים וכד', את התמונות האלה אנחנו מארגנים ומכינים לסריקה ומנקים מלכלוכים פיזיים ראשוניים על גבי התמונות.

רוב האנשים מכירים את הסורק הביתי הפשוט שנותן את האפשרות של סריקת מס' תמונות בודדות בצורה נוחה למדי אך חשוב לזכור שאיכות הצבע והתאורה על פני התמונות הנסרקות הינה באיכות ירודה משמעותית יחסית לסריקה בסורקים מקצועיים לסריקת תמונות.

התמונות שלכם עוברות סריקה מקצועית, אחת אחרי השנייה בצורה מבוקרת אל תוך המחשב ובכך הופכות לקבצי מחשב דיגיטליים.

תמונה שנסרקת על גבי המחשב, מיד עוברת עריכה מקצועית נוספת לניקוי לכלוכים, חיתוכים ותיקונים גרפיים נוספים בעת הצורך.

התמונות נצרבות על גבי דיסק עם מס' עותקים לבקשת הלקוח וכעת אחרי התהליך של סריקת התמונות, אפשר להתחיל וליהנות מהתמונות הישנות שעד כה היו מאובקות ולא מספיק זמינות לצפייה עם המשפחה כולה.

את התמונות ניתן כעת גם להעביר בפשטות בדואר אלקטרוני, לעלות אלבומי תמונות בפייסבוק, לייצר לוח שנה מקסים לכל המשפחה כמתנה נפלאה ועוד.מה זה dpi?

רבים שמבצעים סריקת תמונות שואלים אותנו מיד את השאלה המתבקשת " באיזו רזולוציה אתם סורקים את התמונות ? האם התמונה היא איכותית ? כמו שמיד אנו עונים שהסריקה מתבצעת בסורקים מקצועיים ובאיכות הגבוהה ביותר שמתאימה לכל תמונה ו... ב 600 – 1200 DPI .

רבים מהלקוחות שבעי רצון מהתשובה מהמלומדת המעידה על מקצועיות העונה וכל כך שהוא משתמש במונחים מקצועיים אז סביר להניח שהוא מקצועי בתחומו .

אך מה זה באמת DPI אינני בטוח שכל הלקוחות יודעים בדיוק את פירושה , DPI פירושו באנגלית פשוטה הוא ראשי תיבות של המילים dots per inch שפירושו בעברית הוא אמצעי הפלט שמוציאים באורך של אינץ אחד כלומר כמה מידע אנו מכניסים לאינץ אחד של תמונה .

ביחס לתמונות דיגיטליות - על מידת ה-dpi של מדפסת או אמצעי פלט אחר, להיות שווה או גבוהה מצפיפות הפיקסלים לאינץ' (ppi) של התמונה. אך כדי לייצר פלט באיכות דומה לתצוגה על הצג, עליה להיות גבוהה באופן משמעותי, מכיוון שטווח הצבע האפשרי לכל נקודה הוא מוגבל בהדפסה. בתהליך ההדפסה של תמונה, על התקן הפלט לתרגם את המידע ממערך של פיקסלים, בו כל פיקסל יכול לדמות מיליוני גוונים אפשריים, למערך של נקודות - רשת halftone במקרים מסוימים, או מבנים אחרים של רשתות. נקודות הדפוס מורכבות רק מארבעה צבעי יסוד.© האתר נבנה ע"י BWC בניית אתרים, ועוצב ע"י סטודיו גור עיצוב אתרים